Prečo sme demonštrovali siedmi alebo ako to už na Slovensku býva

Autor: Miroslava Roháčová | 13.1.2012 o 19:47 | (upravené 13.1.2012 o 20:00) Karma článku: 12,78 | Prečítané:  3368x

Hovorí sa, že aj keby sa malo iba isté percento postaviť za dobrú vec, stálo to za to. Tak teda presné jedno percento zo 700 pozvaných na demonštráciu „Vráťte nám Lampu !“ sa zúčastnilo.

 

Určite to vás vyvolalo otázku : „A čo ste predsa čakali ?“. No možno sme sa zišli my naivní optimisti a možno sú tí, čo neprišli naivnými, keď si myslia, že vyjadrením svojho názoru v duchu, pri televíznych obrazovkách, v krčme alebo nebodaj tzv. sharovaním na sociálnych sieťach zmenia svet. A to sme sa my, samozrejme, nesnažili. Dúfali sme však, že aspoň polovica prihlásených na túto udalosť sa dostaví. Rovnako v to pravdepodobne dúfali aj redaktori časopisu .týždeň, pretože vyslali svojho zástupcu, aby sa pozrel na to, koľko ľudí bude stáť na strane „lampy“.

A aby som objasnila situáciu pre tých menej zainteresovaných – táto demonštrácia vznikla z pohoršenia, ktoré v nás vyvolalo pozretie videa Štefana Hríba (viď tu), šéfredaktora časopisu .týždeň, ktorý je zároveň moderátorom „dúfam, že pre vás známej“ relácii Lampa, neskôr vysielanej pod názvom Pod Lampou. Dozvedeli sme sa totižto informáciu, že STV prekladaná ako Slovenská verejnoprávna televízia sa rozhodla vyradiť z vysielacieho programu tento formát, pretože je predsa pred voľbami. Tak teraz sa vôbec zamýšľam nad tým, či sme mali demonštrovať za to, aby relácia nebola zrušená alebo sme mali radšej spísať petíciu za to, aby STV status verejnoprávna nadobro stratila. Veď každý trošku všímavý človek už priam považuje za prijateľné, keď noviny, televízie či rádia v rukách súkromníkov nikdy nie sú objektívne. Ale mňa, nás zvyšných šiestich stojacich pred budovou Slovenského rozhlasu a dovolím si, že i Štefana Hríba poburuje, keď sa služby verejnosti menia na služby politikom. A rovnako, keď sa menia inštitúcie v rukách štátu, na inštitúcie v rukách spolitizovaných a voči verejnosti pasívnych ľudí.

Ja, moja bývalá profesorka angličtiny, jeden muž a dva neznáme mladé páry sme tam stáli pod vysvietenou lampou pri Slovenskom rozhlase, v rukách sme držali rýchlo vyrobený kartónový transparent s nápisom „Vráťte nám lampu“ a s istým sklamaním v hlase sme odpovedali na otázky redaktora .týždňa. „Prečo ste tu ?“ opýtal sa. No preto, lebo sa nám to nepáči. A keď sa to nebude páčiť nabudúce vám, nezabudnite sa pridať ! Nie do skupiny na Facebooku, ale ku skupine, s ktorou zdieľate názor.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Za vyliečených považujú ľudí aj bez testu. Je to podložené výskumom, tvrdia hygienici

Aj bez testu môže karanténu ukončiť len lekár alebo hygienik.

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.


Už ste čítali?